Fiat’ın ezber bozan modeli Egea’nın spor modeli Bursa’da üretiliyor

Büyüme konusunda İstanbul’a yetişen Bursa’da üretilen Fiat Egea modelinin spor versiyonu ortaya çıktı. 136 bin TL başlangıç fiyatı ile satışa sunulacak olan Fiat Egea Sport, farklı tasarım anlayışı ve yakıt tasarrufu ile kullanıcısının tüylerini diken diken edecek.


İtalya’nın en büyük şirketlerinden birisi olan ve aynı zamanda İtalya ekonomisine büyük katkısı olan otomobil fabrikası Fiat, son dönemlerde satışlarını artıran modeller ile sık sık haberlerimize konu oluyor. Fiat’ın Türkiye’de üretilen ve slogan olan ‘ezber bozan’ sloganı ile pazarlanan Egea modeli birçok ülkede rekor kırmaya devam ediyor. Yakıt tasarrufu ile birlikte fiyatına göre konforlu, uzun ömürlü ve şık bir tasarıma sahip olan Egea’nın spor versiyonu çok sevildi.

FİAT EGEA SPOR MODELİNDE TASARIMA EKLEMELER YAPILDI

Fiat Egea Türkiye’de yüz binlerce satışa ulaştı. Taksiciler, turizm şirketler, kamu ve kamu şirketleri ve bireysel kullanıcılar Egea’yı çok sevdi. Dağ başında bile görebildiğiniz Egea’nın asfaltı ağlatan uzantısı olan spor modelinde oldukça fazla eklemeler var. Egea Sport için özel olarak geliştirilmiş rüzgarlık, marşpiyel, spoyler gibi birçok opsiyon ürün spor modelde standar olarak geliyor. Fiat Ege Sport’un tavanı ise standart olarak siyah renkte geliyor.

136 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Bursa’da üretilen ve dünyaya ihraç edilen Fiat Egea modelinin spor modeli için fiyatlar uzun zaman önce belli oldu. LED farlar ile birlikte standart olarak gelen XENON farları arabaya farklı bir hava katıyor. Fiat Egea Sport’un 1.6 E-Torq motor seçenekli versiyonu 136 bin TL’den satışa çıkıyor. En çok tercih edilen dizel motor seçeneği olan 1.6 M.Jet fiyatı ise 164 bin TL olarak belirlenmiştir.

YAZAR: EMİNE YEMİNEL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

53 yaşındaki Toyota Corolla’nın 2019 fiyatı açıklandı

Toyota'nın 2019 yılına özel olarak hazırladığı ve 12. nesli ile karşımıza çıkan bir model olan Corolla, hibrit seçeneğiyle de Türkiye'de satışa çıkacak. 4 ayrı versiyonu olan Toyota Coralla, 95 bin 700 TL'den başlayan fiyatlarla sahibine ulaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.