Epic Games açıkladı! Steam anlaşmalarından bağımsız olacak

Epic Games CEO’su Tim Sweeney, yaptığı açıklama ile oyun dünyasında gündem konusu oldu. Steam’de yer alan oyunların, Epic Games’e özel olarak kendi mağazalarında da satışa çıkabileceği açıklandı. Steam ile Epic Games arasındaki tatlı rekabetin nasıl bir yol alacağını dair haberimizi okumadan geçmeyin.


Steam, Valve tarafından piyasaya çıkarılan dünyanın en büyük çevrimiçi oyun mağazasıdır. Steam yetkilileri, her türlü oyunun mağazada yer alacağını belirterek, bağımsız bir platform olacaklarını bile söylemiştiler. Dünyanın en büyük oyun mağazasına ise dişli bir rakip geliyor. Epic Games, yaptığı açıklama ile Steam’e rakip olduğunu dünyanın gözü önünde açıkladı.

Epic Games, kendi bünyesindeki girişimi ‘Epic Games Store’ içerisinde yayınladıkları ve gelecekte yayında olacak oyunlarla ilgili bir karar değişikliğine gidildiğini açıkladı.

Epic Games CEO’su Tim Sweeney konuyla alakalı olarak Steam’den bağımsız bir sözleşme ile geliştiricilerin karşısına çıkmak için hazır olduklarını söyledi. Bu anlaşma ile birlikte dile getirilen en önemli konu ise Steam’de yayınlanan oyunların, Epic Games’te yer alabileceği yönündeydi.

Geliştiriciler kendilerine ait oyunları Steam’de yayınladıktan sonra, Epic Games’e özel olarak bir sürüm ile oyuncuların karşına çıkabilecek. Epic Games’in bu açıklamasına Steam’den henüz bir yanıt gelmedi. Epic Games’in Steam ile rekabeti nasıl bir yol izleyecek hep birlikte göreceğiz.

YAZAR: EFE SALİH

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Call of Duty Mobile Hileleri ve Hack Programları

Cod Mobile Hileleri ve Hack Programları oyunun çıktığı ilk günden itibaren yayınlanmaya başladı. Tencent`in Call …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.