Dizüstü oyun bilgisayarlarının fiyatları 100 bin TL’ye fırladı

Ülkemizdeki rekor vergi ücretleri ve aynı zamanda teknoloji ürünlerinin fiyatlarının el yakması sebebiyle artık fiyatlar el yakmaya başladı. 100 bin TL ve hatta daha yukarısındaki fiyatlarla satılan dizüstü oyun ve performans bilgisayarlarını bu haberimizde konu ediniyoruz.


Türkiye’de sürekli değişen döviz kuru ve aynı zamanda yurt dışından ihraç edilen parçalar sebebiyle teknoloji fiyatları el yakmaya devam ediyor. Teknoloji ürünlerine uygulanan çok ciddi vergiler ve aynı zamanda gümrük vergilerini hesaba kattığımızda sadece dizüstü değil birçok bilgisayarın fiyatı rekor seviyeye koşuyor. Yerli markamız Monster sitesinde tam performans bir dizüstü oyun bilgisayarı ve aynı zamanda iş istasyonu olarak kullanılabilen bilgisayarların fiyatları 100 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Yabancı markaların aynı özellikteki cihazları ise 100 bin TL üstüne kadar çıkabiliyor.

5 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Sadece yerli markalarda değil aynı zamanda birçok yabancı markaların bilgisayarlarını hesaba kattığımızda dizüstü oyun bilgisayarlarının fiyatları minumum 5 bin TL’den başlıyor. Üstelik ekran kartını yükselttiğimizde veya işlemci olarak son nesil bir işlemci seçtiğimizde fiyatlar en az 1.500 TL daha artıyor. Sadece çocuklar değil artık her yaştan insan oyun oynamaya başladı. Kredi kartına 6 taksit imkanı ile alınabilecek olan dizüstü oyun bilgisayarlarında fiyatlar artık çok daha artış göstermeye başladı.

TÜRKİYE’DE ASUS VE MONSTER YARIŞA GİRDİ

Ülkemizde en çok satan dizüstü oyun bilgisayarlarına baktığımızda karşımıza çok fazla seçenek çıkmıyor. En çok satan bilgisayar markasının Lenovo olduğu düşünülürken, kategori olarak dizüstü oyun bilgisayarlarına baktığımızda karşımıza Monster ve Asus markası çıkıyor. Her iki markanın ürünleri de Türkiye’de çok ciddi satış rakamlarına ulaşabiliyor.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masomo yeni ofisini açmak için gün sayıyor!

Kısa zaman önce İngiltere merkezli Miniclip tarafından satın alınan Masomo, yeni ofisini İzmir'de açmak için gün sayıyor. Müstakil bir yerleşim yerine plaza hayatını tercih eden Masomo ekibinin yeni ofisi için geri sayım başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.