Dizüstü bilgisayar fiyatları otomobil fiyatlarına yaklaştı

Dizüstü bilgisayarların fiyatları neredeyse eski model bir otomobil fiyatına yaklaştı. Döviz kurunun her geçen gün kötüye gitmesi fiyatları bir hayli artırdı. İnsanlar hangi markayı ve kaç taksitle satın alabileceğini araştırırken, yerli markalar halen yerinde saymaya devam ediyor. Otomobil fiyatına satılan standart model bilgisayarları bu haberimizde ele alıyoruz.


Dizüstü bilgisayar fiyatları otomobil fiyatlarına yaklaştı 1

Döviz kurunun ve bunu fırsat bilen markaların kurnazlıkları ile artık dizüstü bilgisayarları tek bir maaş ile almak mümkün değildir. İnsanlar ekonomiden dolayı çok zor günler geçirmeye devam ederken merak edilen konu elbette neden bu kadar pahalıya teknolojiyi kullandığımız oluyor. Akıllı telefonlardan dizüstü bilgisayarlar, operatörlerin konuşma paketlerinden internet fiyatlarına kadar oldukça ciddi zamlar hayatı çok zor bir hale getirdi. Asgari ücretin artmasıyla birlikte insan ihtiyacı olan her şeye zam gelmeye başladı.

İŞE YARAR BİLGİSAYARLAR 5 BİN LİRADAN FİYATLA SATILIYOR

Mühendislikte yada okulda kullanılacak bilgisayarların belirli özellikleri olması gerekiyor ve bu bilgisayarları satın almak için oldukça fazla para vermeniz gerekiyor. Şuanda piyasaya 2 ile 3 bin lira arasında satılan bilgisayarlar sadece günlük işleri kullanmak için ortaya çıkan bilgisayarlardır. Gerekli programları açacak bilgisayarların fiyatları neredeyse eski model bir otomobil fiyatına yaklaştı. Vatandaş ise taksitle bilgisayar almaktan başka bir iş yapamıyor.

OYUN BİLGİSAYARI FİYATLARI EL YAKIYOR

Genç yaşta olanlar yada oyun oynamak isteyen herhangi bir yaştaki insan dizüstü bilgisayar satın almak istediğinde en az 6 bin lirayı gözden çıkarmak zorundadır. Fiyatlar oldukça yüksektir ve döviz kurunun hiçbir zaman düşüşe geçeceği tahmin edilmiyor. İnsanlar araç satın almak yerine bilgisayar satın almaya başladılar. Türkiye’de döviz kurundan dolayı yaşanan sorunlar bilgisayar fiyatlarına da yansıdı.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masomo yeni ofisini açmak için gün sayıyor! 5

Masomo yeni ofisini açmak için gün sayıyor!

Kısa zaman önce İngiltere merkezli Miniclip tarafından satın alınan Masomo, yeni ofisini İzmir'de açmak için gün sayıyor. Müstakil bir yerleşim yerine plaza hayatını tercih eden Masomo ekibinin yeni ofisi için geri sayım başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.