Devil May Cry 5 yapımcısının yüzünü İngiltere’de güldürdü

Japonya merkezli Capcom firması tarafından tasarlanan ve yayınlanan bir oyun olan Devil May Cry 5, çok ciddi satış rakamlarına ulaştı. İngiltere’de en çok satılan oyunlar listesinde liderliği kapan oyun, 20 binden fazla kopya sattı.


Devil May Cry 5 yapımcısının yüzünü İngiltere'de güldürdü 1

Capcom tarafından geliştirilen ve dünya kadınlar günü olan 8 Mart 2019 tarihinde yayınlanan aksiyon oyunu İngiltere’de çok ciddi bir satış oranına ulaştı. Şirketin açıklamalarına göre İngiltere’de 20 binden fazla kopya satıldı ve bu satışla beraber Devil May Cry 5 en çok satılan oyunlar listesinde ilk sıraya yerleşti. İngiltere’de çok fazla insan oyun oynamıyor ve 20 bin gibi küçük rakamlar İngiltere’de en çok satılan yada oynanan oyunlar listesinde zirveye çıkmanızı sağlıyor.

CAPCOM AYNI ÜLKEDE HAYAL KIRIKLIĞI YAŞAMIŞTI

Japonya merkezli bir oyun yazılımı firması olan Capcom, daha önce de birkaç oyununu İngiltere’de piyasaya sürmüş fakat 1000 adet kopya bile satamamıştı. Bu başarısızlıklardan sonra ise sonunda başarı geldi ve DMC 5 ile birlikte ciddi bir satış oranına ulaştı. Daha önce piyasaya sürülen oyunlarda bu tarz bir başarı mümkün değildi.

İNGİLTERE’DE LİDERLİK KOLTUĞUNDA

İngiltere’de en çok satılan oyunlara baktığımızda karşımıza direkt olarak Devil Mar Cry 5 çıkıyor. İngiltere’de en çok satılan oyunlar listesinin başında olan DMC 5’i ise Red Dead Redemption 2 devam ediyor. Dünya listesinde genelde liderlik koltuğunda oturan bir oyun olan Anthem ise İngiltere’de 4. sıraya kadar geriledi.

YAZAR: TOLGA KAPAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nintendo Switch'de yenilik! Dungeons & Aliens kullanıma sunuldu 5

Nintendo Switch’de yenilik! Dungeons & Aliens kullanıma sunuldu

Nintendo Switch kullanıcılarını uzun zamandır beklediği bir strateji oyunu olan Dungeons & Aliens sonunda yayınlandı. Oyunun öne çıkan özellikleri ve aynı zamanda hikayesini haberimizde ele alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.