DayZ tam sürüm avantajıyla PlayStation ve XBOX One’da!

6 yıldır geliştirme aşamasında olarak Steam’de yer alan bir oyun olan DayZ, 2019 yılında nihayet tam sürüm olarak yayınlandı. PC sürümü yayınlanan oyunun, PlayStation ve XBOX One sürümü çok yakında 49.99 dolarlık fiyatla satışa çıkacak.


Uzun zamandır çıkmasını beklediğimiz fakat  bir türlü tam sürümü yayımlanmayan PC oyunu DayZ ile ilgili müjdeli haber az önce geldi. Türkiye’de çok fazla oyuncusu olmayan ama global anlamda oldukça başarılı bir girimi olan Bohemia Interactive tarafından geliştirilen bir oyun olan DayZ’nin PC için tam sürümü yayınlandı. Üstelik şirket bu konuda çok fazla eleştiri almış olacak ki, çok yakın bir zamanda oyun konsollarında da oyunu göreceğimizi söyledi.

TAM OPTİMİZASYON PERFORMANS OLACAK

Bohemia Interactive şirketinin en çok üzerinde durduğu konu bilgisayarlardaki veya oyun konsollarındaki performans oldu. Oyun için optimizasyonun yapılacağı konusunda söz veren şirket, bu konuda çok ciddi çalışmalar yaptığını savunuyor. Sadece PC sürümünde değil aynı zamanda PlayStation ve XBOX One’da da göreceğimiz oyunun tam sürümünü şuanda PC’de oynayabiliyorsunuz.

6 YILDIR GELİŞTİRME AŞAMASINDAYDI

DayZ oyunu 2013 yılında Steam’da yayınladı fakat 2019 yılına kadar sürekli olarak ‘geliştirme’ aşamasında olduğu yazıyordu. Oyun nihayet tam sürüm olarak yayınlandı. Oyun konsolunda oynamak isteyenler için 49.99 dolarlık bir ücret olacak. Bu ücreti ödeyen herkes ister PC, isterse de yakın zamanda oyun konsolunda oyunu oynayabilecek.

YAZAR: TOLGA KAPAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android Q Güncellemesinin Geleceği Huawei Telefonların Listesi Açıklandı

Geçtiğimiz günlerde ABD tarafından Çinli telefon üreticisi Huawei`ye uygulanan yaptırımlar nedeniyle Google, Huawei`nin Android lisansını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.