Daha güçlü ve önden çekişli Golf GTI 286 beygir güç üretecek

Volkswagen 2019 yılında markaların yoğun ilgi göstereceği spor otomobil piyasasına hızlı giriş yaptı. 2019 model Golf GTI TCR modeli tanıtıldı. 38 bin avro ön saripiş fiyatı ve etkileyici tasarımı ile daha asfalta çıkmadan bile adından söz ettiren TCR modelinin detaylarından haberimizde bahsediyoruz.


Daha güçlü ve önden çekişli Golf GTI 286 beygir güç üretecek 1

Otomobil piyasında spor araba devriminin yaşanacağı 2019 yılında ilk atağı Volkswagen yaptı. Sedan araçlarda spor otomobil konsepti uyguladığını çok görmediğimiz Volkswagen, yeni yılda ilk ayın son haftasına ramak kala Golf modelinin yeni spor versiyonunu tanıttı. Yeni Golf modeli 286 beygir güç üretecek ve aynı zamanda önden çekişli olacak. Aracın özellikleri arasında elbette önden çekişli olmasını satışlarını bir hayli artıracak ama aracın satış rakamlarını artıracak bir diğer gelişmenin tasarımda yattığını söyleyelim. Yeni Golf GTI modelinin jant tasarımlarından çamurluklara kadar birçok ekipman yeni üretildi. Araç GTI modelinin altında TCR modeli ile tanıtıldı.

ÖN SİPARİŞLER 38 BİN 950 AVRODAN VERİLEBİLİYOR

Golf GTI TCR modelini satın almak için yapmanız gereken şeyler kısıtlıdır. Oldukça fazla insanın satın almak istediği araç şuan seri üretimde değildir. Yeni TCR modelini satın almak için ön sipariş vermeniz gerekiyor. Aracın Türkiye fiyatı belli değil ama Almanya fiyatının ön sipariş dahilinde 28 bin 950 avro olduğunu söylendi. Aracın tasarımında yer alan detaylara daha sonra ineceğiz ama şimdi sıkı durun çünkü sizlere standart özelliklerin birkaçından bahsedeceğiz. LED farlar, ön diferansiyel kilidi ve delikli fren diskleri standart olarak gelecek.

İÇ TASARIMDA KIRMIZI RENK AĞIR BASACAK

Spor otomobil denince herkesin aklına elbette belirgin renkler geliyor. Yeni Volkswagen Golf modelinde ise iç tasarım genelde siyah ve kırmızı renklerden oluşacak. Araçta opsiyon olarak birçok spor otomobil ekipmanını alabileceksiniz üstelik aracın göstergesinde son hız olarak 250 km hız yapabileceğiniz görülüyor. Opsiyon olarak gösterge panelinde 260 km hız yazısını alabiliyorsunuz.

Daha güçlü ve önden çekişli Golf GTI 286 beygir güç üretecek 2

Hemen yukarıda sizlere aracın iç tasarımını gösteren temsili bir resim paylaştık. Sürücülerin en çok kullanacağı ekipman spor direksiyon, mikro fiber ve kumaş koltuk döşemeleri yine markanın üstünde durduğu şeylerden olmuş. Bunun yanında aracın diğer teknik özelliklerine baktığımızda akıllı bir araç teknolojisinin olmadığını görebiliyoruz. Volkswagen daha fazla detay paylaştığında sizlere yeni Golf GTI TCR modeli hakkında merak ettiğiniz bütün bilgileri  vereceğiz.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı! 6

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı!

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı Türkiye’de geliştirilen özgün fikrî mülkiyete sahip oyunları belirleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.