CS 1.6 Wall Hack eklentisi kullananlar direkt engellenecek

Counter Strike oyunun nostalji bölümü haline gelen 1.6 sürümünde oyun odalarının sahipleri yada yöneticileri hileli kullanıcıları direkt olarak kanaldan uzaklaştırabiliyor. Wall Hack kullanan oyuncular kalıcı olarak oyundan engellenmiş oluyor.


Counter Strike oyununun artık nostalji olmuş bir versiyonu olan 1.6 sürümü milyonlarca oyuncu tarafından kullanılıyor. Her ne kadar Steam ile birlikte ortaya çıkan CS:GO oyunu rağbet görüyor gibi olsa da CS 1.6 oyuncuları bu oyundan vazgeçemiyor. Üstelik ülkemizde para vermemek için oyunu oynamayan ve bunun yerine eski sürüm oyunu oynayan yine binlerce oyuncu var.

Eğer sizde Counter Strike 1.6 kullanıyorsanız en büyük sorunlardan olan hile sorunu sürekli olarak başınıza geliyordur. Bu sorunu ortadan kaldırmak için ise yapılması gereken en önemli şeylerden bir tanesi ‘sXe’ adlı eklentiyi kullanmaktı. Şimdi ise artık bu eklenti ortadan kalktı ki bu oyuncular için oldukça önemli bir sorun haline geldi.

WALL HACK KULLANANLAR KALICI OLARAK ENGELLENİYOR

Eskiden bahsi geçen ‘sXe’ programı hileleri engelliyordu ama artık o program kullanılmıyor. Wall Hack denen hile ise genelde oyunun güvenlik duvarını geçiyor ve oyuncuların hile ile oyun oynamasına olanak sağlıyor. Oyun kanallarında, yani Server denen odalarda eğer yönetici yoksa hile sebebiyle oyuncunun değerleri iyice yükseliyor. Bu durumun ana sebebi ise elbette kendine güvenmemesi ve hile ile oyun oynaması oluyor.

Wall Hack açılan bir Counter Strike 1.6 oyun odasında maalesef kimse kalmaz ve bu bir işkence haline gelir. Yeni güncelleme ile birlikte CS 1.6 kanallarında yöneticiler artık direkt olarak bilgisayar numarasına yada ip numarasına engel atabilecekler. Böylece hileli kullanıcılar direkt olarak engellenmiş olacak.

YAZAR: TOLGA KAPAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çukur Dizisi Şimdi Zula`da!

3 sezondur adını zirveye yazdıran ve dünyada farklı coğrafyalarda pek çok ülkede beğeniyle izlenen Ay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.