Çoklu maçta çıkan hileli oyuncu bütün takıma zarar veriyor

Valve’nin yapımcısı ve Steam’in dağıtımcısı olduğu CS:GO oyununda, lobi ile oyuna giren oyuncular ile ilgili bir güncelleştirme yaşandı. Lobi üyelerinin herhangi birisinin hile kullanması artık bütün oyuncuların kaderini etkileyecek. Detaylı bilgiyi haberimizde ele alıyoruz.


Dünyanın en popüler oyunu olan CS:GO’da yeni bir döneme girildi. Hile kullanan oyuncular artık sadece kendilerine değil aynı zamanda birçok takıma zarar  veriyorlar. Geçtiğimiz 2017 yılında milyonlarca CS:GO hesabı kalıcı olarak ceza almış ve hesapları kilitlenmişti. Yeni dönemde sadece hile kullanan oyuncular değil aynı zamanda takımda olan bütün kullanıcılara ceza kesiliyor. Bahsi geçen ceza ana sayfada ‘Parti Üyesi’ başlığı altında size bildiriliyor.

SADECE LOBİ OYUNCULARI ETKİLENİYOR

Valve’den yapılan açıklamaya göre cezadan etkilenen oyuncuların sadece lobiye katılan oyuncular olduğu söylendi. Yani direkt olarak rekabetçi maça girenler bu güncellemeden etkilenmiyor. Girdiğiniz lobideki herhangi bir oyuncu hile kullanıyor ve robotlara takılıp ban yiyorsa, lobide olan bütün oyuncular ceza alıyor. Hile kullanan oyuncular hariç, lobide olanlar sadece uyarı alıyorlar fakat sonraki maçlarda da hileli kullanıcılar ile oyun oynanırsa kendi hesaplarının kalıcı olarak kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya kalabiliyorlar.

ÇOK DAHA GÜVENLİ BİR OYUN OLDU

CS:GO’da yapılan bu güncelleme ile birlikte oyun artık çok daha oynanabilir bir hale geldi. Odalara giren kullanıcılar  daha önce hileli oyuncuları sadece şikayet edebiliyordu ve sonucunda oyuncular oyun oynamaya devam ediyordu. Artık bu durumun sonuna gelindi çünkü şikayet konusunda barajı geçen kullanıcılar, fiziksel inceleme ile oyundan kalıcı olarak uzaklaştırıyorlar ve bir daha oyuna giriş yapamıyorlar. Çok daha güvenli bir oyun haline gelen CS:GO, popüler bir oyun olarak piyasa yarışına devam ediyor.

YAZAR: EMİNE YEMİNEL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masomo yeni ofisini açmak için gün sayıyor!

Kısa zaman önce İngiltere merkezli Miniclip tarafından satın alınan Masomo, yeni ofisini İzmir'de açmak için gün sayıyor. Müstakil bir yerleşim yerine plaza hayatını tercih eden Masomo ekibinin yeni ofisi için geri sayım başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.