Call of Duty oyununun Modern Warfare 2 sürümü çıktı

Call of Duty oyununun Modern Warfare 2 oldukça gerçekçi grafik değerleriyle ortaya çıktı. Oyunun en güzel yanı ise online olması ve aynı zamanda arkadaşlar ile bilgisayar bağlantısıyla oynanabiliyor olmasıdır. Call of Duty yeni bir hikaye ile ortaya çıktı. Detayları haberimizde ele aldık.


2054’te Güney Kore’de saldıran Kuzey Kore güçlerine karşı ABD Güney Koreye destek için ordu gönderir.O orduda yer alan Jack Mitchell (Troy Baker) ve Will Irons (Paul Telfer) çok yakın dostlardır. Will bu savaş için endişeliyken, Mitchell daha sakindir. Grubun lideri Çavuş Cormack (Russell Richardson)’dan emir alırlar.

Havalanacak bir Kuzey Kore uçağı büyük tehlike yaratmaktadır. Will ile Mitchell onu durdurmaya çalışırken ve bomba koyarken Willin kolu kapıya sıkışır. Mitchell onu kurtarmak ister ancak Will bunun zor olacağını söyler vede Mitchell’ı atar.Will uçağın patlamasıyla ölür.Mitchell’ın sol koluna büyük bir şarapnel parçası isabet eder.Cormack onu ordan çıkarırken Mitchell’ın kolu da orda kalır.Koredeki savaşta çok fazla ABD askeri hayatını kaybeder.

SAVAŞ SİMÜLASYONU TAKMA KOLU TEKRAR KOPARIYOR

Will’in cenaze töreninden sonra Will’in Babası ATLAS Şirketinin sahibi Jonathan Irons (Kevin Spacey) Koredeki savaşın gereksiz bir savaş olduğunu vede oğlunu gereksiz yere kaybettiğini söyler ve ona kolunu geri verebileceğini ve 20 Yıl ötedeki teknolojik şirketine davet eder. Mitchell ise kabul eder.Bir savaş simülasyonu sırasında Mitchell’ın takma kolunda sorun çıkar. Irons onun yanında Gideon (Gideon Emery)’u yollayarak kolunu düzelttirmesini söyler. Kolunu düzelttirdikten sonra kısa bir öğretici programının ardından Irons’ın da izleyeceği başarısız olan savaş simülasyonunu tekrar edeceklerdir.

YAZAR: EFE SALİH

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nintendo Switch’de yenilik! Dungeons & Aliens kullanıma sunuldu

Nintendo Switch kullanıcılarını uzun zamandır beklediği bir strateji oyunu olan Dungeons & Aliens sonunda yayınlandı. Oyunun öne çıkan özellikleri ve aynı zamanda hikayesini haberimizde ele alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.