Başkan adayı açıkladı! Girişimciler 500 milyon TL bütçe ayrılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olan Binali Yıldırım, katıldığı bir etkinlikte bütün girişimcilere 500 milyon TL’lik bir yatırım yapılacağını ve bunların hepsinin haricinde İstanbul’un teknolojiyle birlikte yaşayan bir şehir olacağının sözünü verdi.


Başkan adayı açıkladı! Girişimciler 500 milyon TL bütçe ayrılacak 1

Türkiye’de girişimcilik denince artık akla devlet kobi desteği de geliyor. Bu destekler genelde devlet tarafından hibe edilen veya kredi verilen borçlardan oluşuyor. Girişimcilik sertifikası olan herkes, kobi olabiliyor ve aynı zamanda devletten destek alabiliyor. Herkesin kendi işini kurmasını sağlayan bir girişimcilik aracı olan bu sistem artık çok daha gelişiyor. Binali Yıldırım’ın açıklamalarına göre girişimcilere ayrılacak 500 milyon TL’lik bir bütçeden bahsediliyor.

BAYRAMPAŞA’DA TEKNOLOJİ ÜSSÜ KURULACAK

Binali Yıldırım’ın katıldığı bir etkinlikte oldukça önemli konulara değindiğini söyleyelim. Yıldırım’ın 500 milyon TL’lik girişimci bütçesi dışında yaklaşık olarak 1.5 milyar liraya mal olacak bir teknoloji üssünden de bahsettiğini söylemeden geçmemek gerekiyor. Bayrampaşa’da çok yakın bir zamanda inşası başlayacak olan teknoloji üssünde girişimcilere yönelik birçok şey olacak.

TRAFİKTE AKILLI DÖNEM BAŞLAYACAK

İBB başkan adayı olan Binali Yıldırım’ın açıklamaları arasında trafikte yeni bir döneme girileceği ve her şeyin akıllı olacağı da söylendi. Uyumayan şehir İstanbul’da oldukça farklı projelerin olacağı ve bu projeler arasında akıllı trafik sistemlerinin dikkat çekeceği belli oldu. Bunların hepsini yapmak için girişimcilere ihtiyaç var ve devletin vereceği 500 milyon TL’lik girişimcilik bütçesi ile birlikte yapılacak birçok şeyi kendi bünyemizde yapabiliriz.

YAZAR: KADİR NAZIM

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zula Sistem Gereksinimleri 2019 5

Zula Sistem Gereksinimleri 2019

Zula sistem gereksinimleri belli oldu. 2019 Zula sistem gereksinimleri minumum ve maksimum değerlerini bu yazımızda açıklıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.