App Store yılbaşı indiriminde 322 milyon dolar kazandı

Apple’ın oldukça popüler mobil uygulama mağazası App Store’da yılbaşı indirim kampanyasında sadece 1 günde 322 milyon dolar gelir elde edildi. Gelirin bir kısmı Apple’a giderken, çoğunluk gelir uygulama geliştiricilerine dağıtıldı.


Apple yılbaşına girmeden önce App Store’da ciddi bir indirim sağlayacağının haberini vermişti. Sadece 1 günde toplamda kazandığı para bütün dünyayı şaşkınlığa uğratıyor. App Store’da yapılan yılbaşı indiriminde 1 günde sağlanan gelirin 332 milyon dolar olduğu söylendi. Hem Apple hem de uygulama geliştiricilerinin çok ciddi gelir sağladığı App Store’da halen bazı uygulamalarda indirimler devam ediyor. Noel günü devam eden indirimleri de hesaba kattığımızda 1 milyar dolardan fazla gelir elde edildiği Apple yetkili makamları tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.

APPLE ONLİNE GELİR PROJELERİNİ BÜYÜTTÜ

Yılbaşı günü ve Noel günü 1 milyar dolardan fazla gelir sağlayan şirketin bu anlamda profesyonel bir geçmişi bulunuyor. Sadece App Store’da değil, iTunes, Apple Pay gibi servislerden de ciddi gelir sağlayan Apple’ın projeleri devam ediyor. Bunun haricinde Apple Music 3 aylık ücretsiz kampanyasının da şirketin kasasına milyonlarca dolar soktuğu çok iyi biliyoruz. Söylemeden geçemeyeceğimiz ve yine Apple’ın gelirini artıran bir diğer projesi ise Cloud hizmetleridir. iPhone satın alan herkesin ücretli olarak satın aldığı iCloud hizmetleri bir hayli gelir saplamasına sebep oluyor.

APP STORE OYUNLAR BÖLÜMÜ ŞİRKETE GELİR SAĞLIYOR

App Store’da yüz binlerce uygulama var. Bu uygulamalar arasında hem şirketin daha fazla gelir sağladığı hem de kullanıcıların ilgi gösterdiği kategori genelde oyunlar oluyor. Ücretli oyunlar ve ayın zamanda para vermeden satın alabileceğiniz oyunların son zamanlarda çok önemli olduğu vurgulandı. Yılbaşında satılan uygulamaların büyük bir çoğunluğu genelde oyunlardan oluşuyor.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nintendo Switch’de yenilik! Dungeons & Aliens kullanıma sunuldu

Nintendo Switch kullanıcılarını uzun zamandır beklediği bir strateji oyunu olan Dungeons & Aliens sonunda yayınlandı. Oyunun öne çıkan özellikleri ve aynı zamanda hikayesini haberimizde ele alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.