ABD devi Walmart kendi oyun platformunu kuracak

ABD’nin en güçlü perakende satış mağazası olan Walmart, uygulama alanları genişletmek için internet işine girmek istiyor. Google Stadia tarzı bir oyun platformu üzerinde çalışıldığı iddiası dünya gündemine oturdu.


ABD’nin en büyük perakende marketi olan Walmart, Google’ın son çıkardığı ürünü olan Stadia’yı kıskanmış olabilir. İddiaya göre Google Stadia tarzı bulut tabanlı bir oyun platformu kurmaya hazırlanan Walmart, geliştiriciler ile görüşmelerine başladı. Görüşmeler olumlu geçerse bu yıl bitmeden bulut tabanlı bir oyun platformu ortaya çıkarabilir.

WEB ENTEGRE HİZMETLER BAŞLAMIŞTI

Ülkemizde Koçtaş yada Tekzen gibi bir firma olan Walmart, sadece bir alanda değil, her alanda satış yapıyor. Teknolojiden kamp malzemelerine, mutfak malzemelerinden ev eşyasına kadar birçok ürün Walmart mağazalarında bulunuyor. Şirket kısa zaman önce web ile entegre çalışan hizmetlerine start vermişti ama bu girişim onlara yetmedi. Bulut tabanlı bir oyun için düğmeye basıldı.

WALMART PARANIN OLDUĞU YERE KAYIYOR

Dünyanın en büyük video platformu Netflix ile rekabete girmeye bile hazırlanan Walmart, tıpkı mağazalarında sattığı ürünler gibi birçok alanda satış yapmak ve lider olmak istiyor Her eyalette şubesi olan Walmart’ın gelecek günlerde internet tabanlı oyun yada video platformu işine el atması bekleniyor.

YAZAR: EFE SALİH

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı! 4

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı!

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı Türkiye’de geliştirilen özgün fikrî mülkiyete sahip oyunları belirleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.