200 bin avroya satılan Unimog alıcıları sıraya girdi

Sadece özel istekle üretilen ve önerilen başlangıç satışı fiyatı 200 bin avro olan Mercedes-Benz marka dev Unimog araçlar görücüye çıktı. Eskiden kamu ve askeri kullanım için üretilen bu araçlar artık bireysel olarak kullanılmak üzere özel siparişle temin edilebilecek.


En ağır arazi koşulları için tasarlanan Mercedes-Benz marka Unimog ilk çıktığında sadece askeri kullanımlar sebebiyle satılıyordu. Gelen aşırı isteğe karşı fikir değiştiren yetkililer oldukça etkileyici bir tasarıma sahip araç olan Unimog’u artık bireysel satış için hazırladılar. Unimog modeli artık kamu ve askeri kullanım dışında normal hayatta da kullanıma sunuldu. Satış fiyatı ise 200 bin avrodan başlıyor. Güncel döviz kuru ile liraya çevirdiğimizde 1.2 milyon liraya satışa çıktığını belirtelim. Üstelik motor gücü sebebiyle aracın fiyatının 2 katı kadar vergi ödemek zorunda kalacağınızı da söyleyelim.

1.2 METRE DERİNLİĞİNDEKİ SULARDAN GEÇEBİLİYOR

Aracın başlangıç fiyatı ile satılan standart versiyonları en fazla 800 cm kadar derinlikte olan sulardan geçebiliyor. Üzerine takabileceğiniz orijinal Mercedes-Benz marka opsiyonlar ile tam 1.2 metreye kadar derinlikten sudan rahatlıkla geçebiliyorsunuz. Aracın üzerinde 5.1 litrelik bütün standartlara uygun olarak üretilen dizel bir motor bulunuyor. Aracın gücünün ise 231 HP olduğu teknik kitapçığında belirtiliyor. Ayrıca opsiyon olarak otomatik vitese sahip bu canavarı almanız mümkün olacaktır.

Bu devin yük kapasitesi ise bizi şaşırtan detaylar arasında bulunuyor. Aracın 2 farklı modeli var ve bu modeller ile satışa sunulacak. Bir modelinde 3 yon yük taşıyabilirken diğer bir modelinde 8 tona kadar yük taşıma imkanı olacaktır. Bu aracın seri üretimi olmadığını söyleyelim. Yani bu aracı markaların vitrinlerinde görmek pek mümkün olmayabilir çünkü kişiye özel olarak üretiliyor ve sadece özel istekle üretilebiliyor. Bu aracın Türkiye fiyatı elbette belli değil ama sizde Koluman Motorlu Araçlardan sipariş verebilirsiniz. Unimog sürmek için ‘C’ sınıfı ehliyete sahip olmalı ve aynı zamanda gerekli sürüş belgelerine sahip olmalısınız.

YAZAR: SERKAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

53 yaşındaki Toyota Corolla’nın 2019 fiyatı açıklandı

Toyota'nın 2019 yılına özel olarak hazırladığı ve 12. nesli ile karşımıza çıkan bir model olan Corolla, hibrit seçeneğiyle de Türkiye'de satışa çıkacak. 4 ayrı versiyonu olan Toyota Coralla, 95 bin 700 TL'den başlayan fiyatlarla sahibine ulaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.