1 Mart tarihli Windows 10 güncellemesi oyundan soğutuyor!

Microsoft’un 1 Mart 2019 tarihinde, Windows 10 kullanıcıları için yayınladığı güncellemede ciddi hatalar ortaya çıktı. Grafik performansı, GPU hız düşüşü ve ısınması gibi sorunlara yol açan güncelleme paketinin ayrıca mouse performansında da kötü izlenimler bıraktı.


1 Mart tarihli Windows 10 güncellemesi oyundan soğutuyor! 1

Windows 7’den sonra dünyada en fazla kullanılan bir işletim sistemi olan Windows 10, Microsoft tarafından sürekli olarak güncelleştirilmeye devam ediyor. Windows 10 ile birlikte birçok yenilik ortaya çıkmış iken aynı zamanda oyun oynayanlar için gelişmiş bir yazılım teknolojisi kullanıldı. Son günlerde yaşanan olay ise Windows 10’da oyun oynayan kullanıcıların kafalarını kurcaladı. 1 Mart tarihinde güncelleme ile yayınlanan Windows 10 paketini kuran kullanıcılar, oyun oynarken performans sorunu yaşadığını dile getirdi. Bahsi geçen sorunda mouse performansı olması gerektiği gibi olmuyor ve aynı zamanda GPU gereğinden fazla güncelleniyor.

GRAFİK SORUNU ORTAYA ÇIKARDI

1 Mart 2019 tarihinde yayınlanan sorunlu güncellemeyi kaldırmak gerekiyor. Kaldırmayan kullanıcılar dünya çapındaki  Windows 10 kullanıcılarına çok ciddi grafik sorunları ve aynı zamanda düşük mouse performansı alacak. Yeni nesil bir İntel Core işlemciye sahipseniz sizin üzülmenize gerek yok çünkü bu yeni Windows 10 paketinden sizin cihazınız etkilenmeyecektir. Düşük özelliklere sahip olan Core işlemciler maalesef bu güncellemeden etkilenerek çok ciddi performans düşüşü olmasına olanak sağlarken, programların daha yavaş açılmasına sebep oluyor.

MİCROSOFT PAKETİ KALDIRILMASINI SÖYLEDİ

Yayınladığı güncelleme sonucunda birçok hatanın ortaya çıkmasına sebep olan Microsoft, 1 Mart tarihinde yayınlanan güncellemeyi bilgisayarına kuranlardan bir rica bulundu. Bir sonraki güncellemede bu sorunu kökten çözeceğini söyleyen yetkililer, kurulan yeni güncelleme paketinde sorun yaşayan Windows 10 kullanıcılarının, paketi hemen bilgisayarlardan kaldırılmasını istedi. Windows Update menüsünden güncelleme kaldırabilirsiniz.

YAZAR: EMİNE YEMİNEL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fotoğrafları Çıplak Hale Dönüştüren DeepNude Uygulaması Kapatılıyor 5

Fotoğrafları Çıplak Hale Dönüştüren DeepNude Uygulaması Kapatılıyor

Fotoğrafları yapay zeka ile çıplak hale dönüştüren DeepNude uygulamasının fişi çekiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.